zážitky hanáckého konópka

Politika trochu jinak

2. 9. 2019 11:17
Rubrika: Nezařazené

Remix kdysi dávno slyšené myšlenky:

 

Sv. Damián de Veuster - otec malomocných. Vítěz ankety o největšího Belgičana v celé historii země, znám i mezi křesťany po světě. Kdo však byl v Belgii ministerským předsedou už dnes ví málokdo.

Sv. Augustin - jeden z největších teologů historie, učitel církve. Kdo byl v jeho době Římským císařem dají na první dobrou patrně jen historici.

Sv. František z Assisi - Dnes asi nejznámější a nejoblíbenější světec i mezi nekřesťany. I cca 800 let po své smrti má následovníky a následovnice po celém světě. Kdo za jeho života vládl v Itálii nám zodpoví patrně pouze tamní historikové.

   A tak zatímco na politiky se snáší dnes a denně hněv, resp. adorování lidem, tak v poměrně krátké době pak jejich jména mizí v zapomnění a onen hněv a naděje se snáší do nových jmen, stran a idejí, které skončí zrovna tak. Ovšem následovat Krista, své naděje vkládat v Něj a svěřovat Jemu i své bolesti dává životu přísliby nejen pro nejbližší volební období, ale až za hranice života, do Věčnosti. Osobně se na základě těchto slov stydím za emoce, s jakými jsem mrhal čas a prožíval výsledky voleb parlamentních i prezidentských. Krom využití možnosti volit a samozřejmého zájmu o dění kolem nás, je mnohem více třeba hledat Království Boží a za ty, kteří na chvíli dostanou kormidla od "království" Zemských se modlit. Zejména aby učinili to nejlepší možné rozhodnutí ve chvíli, kdy jim jejich blízcí a příbuzní půjdou zapalovat svíčku na hrob. A tam jim nepomůže ani kampaň, ani koaliční partner, ani kapříci v obálce... 

Zobrazeno 703×

Komentáře

Ferenc

@Becket mam tip bez googleni, ale nebudu prozrazovat

Zobrazit 9 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Rubriky

Nejnovější

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková