zážitky hanáckého konópka

Konec

17. 6. 2018 9:46
Rubrika: Nezařazené

   Kdy přijde konec, můj Pane? Bude to za dlouhých zimních nocí, kdy lesy budou odpočívat pod sněhem, zamrzlá jezera ukryjí bohatsví svého života, horské cesty budou prošlapány člověkem a v poryvech větru se zase zahladí? Sníh ve městech se změní v rozteklou břečku a lidé schovaní v kabátech a čepicích nikde dlouho nepostojí.

   Nebo na jaře, kdy rozkvetlé louky budou vonět mému odchodu? Zvýšená hladina řek bude tématem denního tisku, vonící stromy a první květiny budou probouzet a rozehřívat lidská srdce. Zamilované páry si budou dávat dostaveníčka a slunce bude nesměle vysílat první pozdravy.

  Či mě snad povoláš v létě? V čase rozpálených ulic, vysychajících pramenů, vítaných bouřek, očekávání prázdnin, nových začátků i velkých konců, všudypřítomné vyprahlosti a dlouhých cest za odpočinkem.

   Anebo symbolicky na podzim, necháš mě usnout jako les, v němž padají barevně pestré listy ze stromů? Pěšiny v lesích budou plné bláta, pole zahalená mlhou, oblaha zakrytá oblaky z nichž průběžně den za dnem prší. 

  Ať přijde konec jakkoliv, v noci či ve dne, v samotě či uprostřed lidí, chci být Pane připraven a vejít do Tvého Království - klidně poslední zapomenutou brankou pro nejslabší z poutníků.

Sdílet

Komentáře

suposlav Dromedar: oba kněze zázračně oživit, exkomunikovat a upálit! :-)

cink2 Přála bych si jednou umřít na podzim, v "dušičkovém týdnu"...nebo na Neděli Božího milosrdenství... hlavně ne nečekaně ve spánku, jak si to často lidé přejí...

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková