zážitky hanáckého konópka

Koncert Psích vojáků

9. 7. 2017 16:40
Rubrika: Nezařazené

  Psal se asi přelom tisíciletí a ve mě bujela puberta. Se svolením rodičů jsem si šel tenkrát rozšířit kulturní obzory na koncert Psích vojáků.

   Ve značně zaplněném olomouckém U-klubu konečně na pódium vešla předkapela. Byla poměrně decentní, s vynikajícím klavírem, a sám jsem byl překvapený, jak živě na ni publikum reaguje. Koncert jsem si užíval, nicméně jsem si šetřil energii pro zlatý hřeb - očekával jsem pořádný nářez (kapela s polomilitantním názvem musí být přece bigbít jak hrom). 

   Strašně moc jsem byl nadšen, jak si všichni předkapelu užívají a dostává se jí opravdu hodně prostoru. Byl jsem hrd na své spolurodáky, když muzikanty několikrát mohutně vytleskávali na přídavek, než do sálu vešel pořadatel s upozorněním, že: "Filipu Topolovi je dnes opravdu špatně a koncert odehrál z posledních sil."

   Karamba! Ona předkapela nebyla předkapela, ale samotní Psí vojáci! Tento příběh tak nějak zapadá do mozaiky supího charismatu. Dnes už bohužel na Psí vojáky určitě nepůjdu, neb Filip Topol před pár lety zesnul, ale tato zkušenost mi vnuká myšlenku, zdali si náhodou i nyní neužívám darů Božích jako předkrmu, které mi sesílá jako to největší ze svého milosrdenství, a tím pádem nečekám na nějaký "hlavní chod", který jen tak mimoděk konzumuji.

   https://www.youtube.com/watch?v=d_edI_bKmjM

Zobrazeno 1607×

Komentáře

maxmilianrex

No tak hlavně, "když nehlídá město Hospodin, nadarmo..."je snaha jakkoliv veliká.

psycho-kat

A jeste jsem od jedny pastorsky dcery slysela, za tata je sice mel rad a travil s nima cas, ale tim jak byl pro vsechny a musel se starat o hodne lidi, tak mela pocit, ze ji Buh okrada o tatu .. a bylo to tak bolestny, ze od Boha asi ve 13 uplne odesla, vratila se za v dospelosti, ale stejne s tim skraloupem, ze Buh chce vykon a lidi zdima...

Zobrazit 11 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková